«Nav pasaulē labākā ārsta, labākās metodes vai kompresijas zeķes. Dažu gadu laikā tehnoloģijas noveco, tāpēc nepārtraukti jāseko līdzi tehnoloģiju un metožu attīstībai pasaulē. Mēs esam pilnīgi godīgi pret klientiem, vienmēr piemeklējam labāko atbilstoši pacienta klīniskajām vajadzībām un maksāt spējai. Būdami nozares celmlauži, ne mirkli nepaliekam uz vietas», Veselības centra 4 Valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds.
Veselības centrs 4 šobrīd ir ieviesis visas pasaulē pieejamās metodes vēnu ārstēšanā un veiksmīgi pielieto tās. Jaunais 2013. gads vēnu ārstēšanas jomā ienāca ar ekskluzīvu risinājumu. Latvija līdztekus Vācijai, Holandei, Lielbritānijai un Austrijai ir piektā valsts pasaulē, kur vēnu endovenozajās* operācijās pielieto biolīmi. Biolīme kā ārstēšanas metode jau ilgstoši tiek pielietota medicīnā, tā tiek izmantota asinsvadu ķirurģijā, piemēram, asinsvadu aneirisma** ārstēšanā, bet vēnu ārstniecībā tā ir novitāte!
2012. gada beigās VC4 Baltijas Vēnu klīnikā sākās teorētiskās apmācības endovenoza ārstēšanas metodei ar līmi, piedaloties, Dieter Bielang, Sepheon pārdošanas direktoram Eiropā. Uz apmācībām ieradās arī Vācijas vadošais fleboloģijas speciālists Tomas Proebstle, kuru dēvē par fleboloģijas „tēvu” Latvijā , jo viņš ir tas, kurš apmācijis Latvijas fleboloģijas nozares vadošos speciālistus ar visām šorīd pasaulē pieejamām metodēm. Tomas Proebstle veica pirmās paraugoperācijas Latvijā pielietojot jaunāko endovazālo vēnu ārstēšanas metodi.
Veselības centra 4 flebologi, asinsvadu ķirurgi, atzīst: „ Iepazīstoties ar šo tehniku un veicot pirmās paraugoperācijas gada nogalē, mūsu speciālistiem nebija šaubas par to, ka tā ir nākotnes tehnika un augstākais zinātniskais sasniegums vēnu ārstēšanā, ko auto pasaulē var salīdzināt ar Ferrari.”
Šo metodi lielākoties pielieto, ārstējot vēnu varikozi sākuma stadijā, un salīdzinot ar iepriekšējām endovenozajām metodēm šī ir vēl mazinvazīvāka (nav rētu), īpaši saudzīga pacientam, nav sāpes un hematomas (asins izplūdumi) pēc operācijas, jo nav traumatiska iedarbība uz vēnu. Vēna netiek izņemta, bet injekcijas veidā, caur vienreizlietojamo katetru, ievadot drošu un veselībai nekaitīgu speciālu bioloģisko līmi, vēna tiek slēgta un pēc tam pārveidojas saistaudos. Pēc operācijas nav jānēsā kompresijas zeķes un notiek ļoti strauja atveseļošanās, arī recidīvu skaits nav novērots. Turklāt operācijas laikā nav nepieciešamība pielietot anestēziju un atsāpināt vēnu, jo šī līmes tehnikas metode ir pilnīgi nesāpīga - nav termiska iedarbība, kā tas ir, izmatojot lāzeri, radiofrekvences un tvaika metodi.
Prof, dr. med. Tomas Proebstle, Vācija:
”Esmu ļoti priecīgs atgriezties Latvijā! Pirms 9 gadiem Latvijas speciālistus apmācīju strādāt ar lāzeri, kas tobrīd bija vienīgā un vadošā vēnu ārstēšanas metode, tai sekoja radiofrekvence. Tagad nākotnes solis ir līmes tehnika. Un to ir iespēja ieviest Latvijā, zinošo speciālistu un īpaši augstā vēnu ārstēšanas līmeņa dēļ, kāds pat nav sastopams vietumis Vācijā.”
Pārdošanas direktors Dieter Bielang, Sepheon, Eiropa:
„Esmu priecīgs viesojoties tik augsta līmeņa klīnikā, kur valda patīkama gaisotne. Mani patīkami izbrīna tas, ka šeit Latvijā, Veselības centrā 4 ir pieejamas visas pasaulē pielietotās vēnu ārstēšanas metodes, tai skaitā kompleksi tiek risinātas arī kosmētiskās problēmas, pielietojot dažādus lāzerus.”
Flebologs, asinsvadu ķirurgs Ints Ūdris, VC4 Baltijas Vēnu klīnika:
„Līmi kā materiālu medicīnā izmanto jau vairāk kā desmit gadus- neiroloģijā, traumatoloģijā un citās medicīnas nozarēs. Šī ir ļoti progresīva metode vēnu ārstēšanā un, ieviešot šo metodi medicīnā, Latvija vēnu ārstēšanas jomā spēs noturēt savu līdzšinējo augsto līmeni, ko nenoliedzami novērtēs kā Latvijas, tā arī citu valstu iedzīvotāji, sekmējot medicīnas tūrisma attīstību.”
*Endovenoza metode- vēnu likvidēšana caur dūrienu no iekšpuses.
**Aneirisms ir asinsvadu sieniņas vājums, kas var būt radies kā iedzimts defekts, vai arī radies kā slimības, ievainojuma rezultāts. Artērijas bojātajā sienā veidojas balonveida izvelvējums. Šā izvelvējuma plānā siena var plīst, radot asiņošanu galvaskausa dobumā.
Informāciju sagatavoja: Ilze Apine Veselības centra 4 sabiedrisko attiecību speciāliste